Džiugi žinia
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu bei Vilniaus etninės kultūros centru kasmet organizuoja 5 – 12 klasių mokiniams konkursą „Tautos dvasios beieškant“. Su šiuo konkursu mus supažindino lietuvių kalbos mokytoja Laimutė Stūglienė ir paragino į jį įsijungti. 2020 metų temų prioritetai – tautodailininkų (kryždirbių, skulptorių, medžių drožėjų, keramikų ir kitų įdomių, savitų asmenybių) darbai.
Facebook

Džiugi žinia

Supratome, kad turime susiburti į kūrybinę grupę, pasirinkti temą, pasiskirstyti pareigomis ir pradėti dirbti – kurti filmą. Mes prisiminėme, kad Cirkliškyje gyvena tautodailininkas Genadijus Martinkėnas ir su juo bendraudami galime nuveikti daug įdomaus ir naudingo. Mokytoja mums išdavė paslaptį, kad kryždirbys Genadijus Martinkėnas yra sulaukęs Aidukų kaimo gyventojų prašymo išskaptuoti naują kryžių. Susitarus su meistru, būtų puiki proga būsimiems miškininkams pasimokyti kryždirbystės amato ir tuo pačiu padėti skaptuoti Aidukų kryžių.

Labiausiai ši idėja sužavėjo Nataliją Iliuk. Ji pareiškė, kad nori prisidėti prie šio darbo ir mielai ieškos bendraminčių. Be didelio vargo juos rado. Prikalbino Viktorą Betin ir mane įsijungti į kūrybinę grupę. Labai greitai susipažinome su kryždirbiu, pasižadėjome jam padėti ir pasimokyti senojo amato. Mus visus sušaukdavo ir į Genadijaus Martinkėno kiemą atvesdavo Natalija Iliuk, o prasidėjus darbui, visada pirmoji paimdavo įrankius ir bandydavo meistrauti. Dalyvavome visuose darbų etapuose – nuo ąžuolo atvežimo į meistro kiemą iki kryžiaus pastatymo Aidukuose. Su kryždirbiu buvo miela ir įdomu bendrauti, mokytis amato paslapčių. Jis mums parodydavo, kaip reikia pasiruošti darbui, kaip pažymėti medyje reikalingas žymes, kaip dirbti su kaltu ir t. t. Mokydamiesi skaptuoti, kalbinome kryždirbį ir viską filmavome. Filmuoti patys nemokėjome, todėl į pagalbą pasikvietėme PBG18 grupės moksleivį Viktorą Vaskevič. Jis mūsų grupėje tapo operatoriumi. Filmo scenarijų parašė Natalija, o kai filmavimo darbai buvo baigti, filmą sumontavo SDT17 grupės moksleivė Natalija Maslianikienė (ji jau baigė mokyklą, įgijo profesiją). Filmą pavadinome „Kryžiaus gimimas“ ir išsiuntėme į minėtą konkursą.

Praeitą savaitę sulaukėme nepaprastai džiugios žinios – mūsų sukurtas filmas respublikiniame konkurse laimėjo pirmąją vietą.

Būtume važiavę į Vilnių atsiimti apdovanojimų, bet paskelbtas karantinas dėl COVID19 epidemijos šito neleido padaryti. Laimėtus prizus mums konkurso organizatoriai atsiuntė į mokyklą. Visi kūrybinės grupės nariai gavo I-ojo laipsnio diplomus ir kuprines.

Daug įdėjome pastangų ir darbų, todėl mums pasisekė.

Deimantas Damošius, PBG18 grupės mokinys

Padėka Laimutei Stūglienei

Diplomas Viktorui Betin

Diplomas Deimantui Damošiui

Diplomas Natalijai Iliuk

Diplomas Natalijai Maslianikaitei

Diplomas Viktorui Vaskevič

Jūs taip pat gali sudominti
Švenčionių profesinio rengimo centro ERASMUS+ projekto Italijos Respublikoje mokinių ir mokytojų stažuotė
Naujienos

Švenčionių profesinio rengimo centro ERASMUS+ projekto Italijos Respublikoje mokinių ir mokytojų stažuotė

Newservice societa coperativa sociale yra Švenčionių profesinio rengimo centro partnerė įgyvendinant ERASMUS+ projektą. Projekto tikslas – stiprinti mokinių, mokytojų, darbuotojų profesinius ir bendruosius gebėjimus (ypač kalbų mokymąsi) ir centro gebėjimą vykdyti kokybiškus mobilumo projektus bei megzti kokybišką partnerystę. Šis partneris Italijoje yra naujas. Mūsų grupė: mokinės virėja Lolita Nasevičiūtė, padavėja-barmenė Renata Nasevičienė, dvi socialinio darbuotojo padėjėjos Olga Bukina, Larisa Čalkinienė ir lydintis mokytojas Romualdas Astrauka, dvi profesijos mokytojos Danutė Kavaliukaitė, Loreta Kazakevičienė bei centro direktorė Milda Gustienė – Vilniškė, vykome pirmą kartą. Mokinių stažuotės laikotarpis 04-28 – 05-27, mokytojų – 04-28 – 05-05 d.

Skaityti daugiau »
Atvirų durų diena Švenčionių profesinio rengimo centre
Naujienos

Atvirų durų diena Švenčionių profesinio rengimo centre

2022 m. gegužės 11 dieną, Švenčionių profesinio rengimo centre vyko atvirų durų dienos renginys. Į šį renginį buvo atvykę mokiniai su mokytojomis iš Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo, Ignalinos Česlovo Kudabos ir Pabradės „Žeimenos“ gimnazijų. Taip pat dalyvavo ir Švenčionių PRC devintokai bei dešimtokai.

Skaityti daugiau »