Į ateitį su Erasmus+
Kiekvienas žmogus, mano manymu, siekdamas savo gyvenime užsibrėžto tikslo, privalo įgyti patirties, nepraleisti progos susipažinti su naujovėmis, turėti drąsos žengti į priekį, noro tobulėti.
Facebook

Į ateitį su Erasmus+

Aš mokausi Švenčionių profesinio rengimo centre, pasirinkau padavėjo – barmeno specialybę, nes man patinka bendrauti su žmonėmis, juos aptarnauti. Esu žingeidi ir komunikabili. Nuo pat pirmųjų mokslo dienų šioje mokykloje troškau įgyti kuo daugiau pasirinktos specialybės žinių. Nežinau, gal dėl mano charizmos, o gal lėmė atsitiktinumas, bet man buvo pasiūlyta dalyvauti ERASMUS+ projekte. Norėdama siekti profesinės karjeros ir tobulinti bendrąsias kompetencijas, nedvejodama priėmiau šį iššūkį. Ir nepasigailėjau dėl tokio pasirinkimo. Pirmiausia tai buvo netikėtas išbandymas man: ko aš galiu išmokti, kaip sugebėsiu prisitaikyti nepažįstamoje aplinkoje, ko galiu pasiekti. Suvokiau, kad tai unikali galimybė įgauti profesinės ir kultūrinės patirties kitoje šalyje.

Į ateitį su Erasmus+

Besiruošdama kelionei labai jaudinausi, nerimavau, ar įveiksiu iškilusius sunkumus.   Kai buvo pranešta, kad praktika vyks Lenkijoje, kilo abejonių dėl kalbos, dėl kitokių tradicijų ir gyvenimo būdo, bet po kelių akimirkų supratau, kad esu pasiruošusi įveikti visas kliūtis, kad tokia proga  ne kasdien pasitaiko. Suvokiau, kad jeigu aš neišvyksiu dabar, vėliau tokios galimybės gali ir nebūti.

Atvykusi į Lenkiją, šiek tiek iš pradžių pasimečiau, nes jaučiau kalbinį barjerą, mane supo daug nepažįstamų žmonių, bet greit apsipratau ir įsiliejau į naują aplinką. Svarbiausias aspektas buvo praktika. Ją teko atlikti Novi Sačo miesto kavinėje-restorane „Bohemija“. Pirmąją dieną atvykusi į  praktiką šiek tiek  panikavau, nes lenkiškai supratau labai nedaug, o ir ten dirbantys žmonės nelabai mokėjo užsienio kalbų. Teko prašyti vertėjo pagalbos. Džiugi žinia buvo ta, jog su manim dirbo ukrainietės, kurios suprato rusiškai ir mes galėjome susikalbėti. Kavinėje darbas nebuvo sunkus. Lankytojų būdavo įvairiai: vieną dieną mažiau, kitą- daugiau (turėjo įtakos dėl Covid19 paskelbtas karantinas). Kadangi susikalbėti buvo nelabai lengva, su žmonėmis pirmomis praktikos dienomis kontaktavau mažai, bet  greitai pradėjau suprasti, ką ir kaip reikia sakyti, kaip bendrauti ir aptarnauti klientus užsienio kalba.   

Pasibaigus praktikai,   mums buvo surengtos  nuostabios ir įsimintinos ekskursijos. Žiūrėdama į kelionių nuotraukas,  jaučiu   nostalgiją ir malonius prisiminimus. Nuostabi Krokuva! O kokie gamtos vaizdai Zakopanėje, kokie kalnai!  Reikėjo tik spėti dairytis į visas puses, kad pajustum aplinkos grožį. Man tai buvo nepaprasti reginiai, verti dėmesio ir susižavėjimo. Visiems linkėčiau  bent kartą tokias grožybes pamatyti, nes, manau, jos į atmintį įstrigs visam gyvenimui.

Pati šalis taip pat patiko,  negirdėti pavadinimai kėlė šiokią tokią sumaištį ir net juoką… Bet smagu, kad mėnesį būdama Lenkijoje šiek tiek pramokau vietinės kalbos. Iš esmės man viskas labai patiko, sukėlė daug nepamirštamų emocijų. Reikėjo mokėti orientuotis, mokėti tam tikrose situacijose rasti tinkamiausią išeitį. Ir man tai pavykdavo! Aš su didžiausiu smalsumu tyrinėjau aplinką, supančius mane žmones. Jeigu manęs paklaustų, ar aš norėčiau dar kartą dalyvauti tokiame ar į jį panašiame projekte, su didžiausiu entuziazmu atsakyčiau: TAIP!  ERASMUS+ programa įkvėpė mane dar labiau tobulėti, mokėti drąsiai reikšti savo nuomonę, rodyti save tokią, kokia esu. Būdama užsienyje supratau dar ir tai,  jog esu ne viena ir turiu  žmonių, į kuriuos galiu kreiptis ir sulaukti palaikymo. Kartu ten praleistas laikas labai suartino mus, praktikantus, kurie iki dalyvavimo projekte  buvome mažai pažįstami.

Nuoširdžiai dėkoju  mokyklos vadovams, mokytojams ir visiems, prisidėjusiems prie šio nuostabaus projekto. Skatinu  bendraamžius  siekti užsibrėžto tikslo, nebijoti naujų patirčių, išbandyti save įvairiose srityse.

Viktorija Jacyna, Švenčionių profesinio rengimo centro PBG18gr.mokinė


“To the future with “Erasmus +”
Projekt Nr. 2020-1-LT01-KA102-077507

Zusammenfassung Svencionys 20
Jūs taip pat gali sudominti
Švenčionių profesinio rengimo centro ERASMUS+ projekto Italijos Respublikoje mokinių ir mokytojų stažuotė
Naujienos

Švenčionių profesinio rengimo centro ERASMUS+ projekto Italijos Respublikoje mokinių ir mokytojų stažuotė

Newservice societa coperativa sociale yra Švenčionių profesinio rengimo centro partnerė įgyvendinant ERASMUS+ projektą. Projekto tikslas – stiprinti mokinių, mokytojų, darbuotojų profesinius ir bendruosius gebėjimus (ypač kalbų mokymąsi) ir centro gebėjimą vykdyti kokybiškus mobilumo projektus bei megzti kokybišką partnerystę. Šis partneris Italijoje yra naujas. Mūsų grupė: mokinės virėja Lolita Nasevičiūtė, padavėja-barmenė Renata Nasevičienė, dvi socialinio darbuotojo padėjėjos Olga Bukina, Larisa Čalkinienė ir lydintis mokytojas Romualdas Astrauka, dvi profesijos mokytojos Danutė Kavaliukaitė, Loreta Kazakevičienė bei centro direktorė Milda Gustienė – Vilniškė, vykome pirmą kartą. Mokinių stažuotės laikotarpis 04-28 – 05-27, mokytojų – 04-28 – 05-05 d.

Skaityti daugiau »
Atvirų durų diena Švenčionių profesinio rengimo centre
Naujienos

Atvirų durų diena Švenčionių profesinio rengimo centre

2022 m. gegužės 11 dieną, Švenčionių profesinio rengimo centre vyko atvirų durų dienos renginys. Į šį renginį buvo atvykę mokiniai su mokytojomis iš Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo, Ignalinos Česlovo Kudabos ir Pabradės „Žeimenos“ gimnazijų. Taip pat dalyvavo ir Švenčionių PRC devintokai bei dešimtokai.

Skaityti daugiau »