Profesinė ateitis su „Erasmus+”

Švietimo mainų paramos fondas skyrė finansavimą 2021 m. Švenčionių profesinio rengimo centro parengtam projektui „Profesinė ateitis su „Erasmus+“.

Profesinė ateitis su „Erasmus+"

 

Įgyvendindami projektą sieksime stiprinti mokinių, mokytojų, darbuotojų profesinius ir bendruosius gebėjimus ir centro gebėjimą vykdyti kokybiškus mobilumo projektus bei megzti kokybišką partnerystę. Be to, projekto veiklomis sieksime mažinti tarpkultūrinę, kartu ir socialinę atskirtį, ugdyti draugiškus aplinkai įgūdžius, mokysimės mokytis darbo vietoje. Planuojame, kad į projekto veiklas įsitrauks 26 dalyviai.

Projekto vykdymo laikotarpiu planuojame organizuoti 3 trumpalaikius (po 30 dienų) profesinio mokymo besimokančiųjų mokymosi mobilumus į Lenkiją, Austriją ir Italiją. Mokinių

mobilumų turinys koreliuos su mokytojų, vykstančių darbo stebėjimo, tai yra, į stažuotes į tą pačią šalį vyks ir tų pačių sričių mokytojai. Į projekto veiklas įtraukėme visų specialybių mokinių, kadangi Vilniaus regiono plėtros taryba, pritarus Darbdavių asociacijai, mano, kad jos visos yra reikalingos regione.

Iki šiol vykdyti „Erasmus+“ projektai puikiai pasisekė, mokiniai grįždavo patobulinę profesinius ir bendruosius gebėjimus, pasidalindavo įgyta patirtimi. Stažuotės tampa mokymosi programos įgyvendinimo dalimi, geresnės profesinės karjeros startu.

Vykdydami projektą organizuosime mokytojų ir darbuotojų darbo stebėjimo veiklas. Projekto vykdymo laikotarpiu planuojame organizuoti stažuotes į Austriją, Lenkiją ir Italiją. Darbo stebėjimo mobilumai truks po 7 dienas, įskaitant kelionę. Mokytojai atkreipė dėmesį, kiek daug bendruomenei, regionui davė dalyvavimas „Erasmus+“ programoje ir kiek daug dar yra puikių galimybių tobulinimuisi. Mokytojai pagal jiems individualiai sudarytą planą ir numatomus mokymosi rezultatus stebės darbą įmonėse: novatoriškų metodų ir technologijų taikymą, atliks praktines užduotis, domėsis aplinkai draugiško specialisto ugdymu, tobulins bendrąsias kompetencijas. Dalyviams sudaryta kultūrinė programa. Mokyklos darbuotojams, t.y. mokyklos vadovams, vyks bendradarbiavimo ryšių užmezgimo su įmonių vadovais susitikimai, kurie bus naudingi naujiems projektams rengti, regionų verslo aplinkai stiprinti.

Į projekto vykdymą planuojame įtraukti naują mums veiklą – Kviestiniai ekspertai. Ketiname pasikviesti naujo partnerio – Italijos įmonės „New service“, kurios viena iš veiklos sričių

yra virėjų ruošimas, virtuvės šefą. Įmonės atstovas 2020 m. lankėsi mūsų mokykloje ir sudomino mus galimybe bendradarbiauti. Pasirinkome itališką virtuvę, nes ji populiari visame pasaulyje, turi gilias tradicijas, atitinka sveikos mitybos principus. Norime didelį dėmesį skirti valgymo kultūrai ir aptarnavimui, kad žmonės po pandemijos noriai sugrįžtų į maitinimo įstaigas.

Norėdami aplenkti pandemijos keliamus suvaržymus, bendradarbiaudami  su partneriais Austrijoje ir Lenkijoje numatėme stažuočių datas:

mokinių mobilumas Austrijoje vyks nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. iki spalio 12 d.;

mokinių mobilumas Lenkijoje vyks nuo 2021 m. rugsėjo21 d. iki spalio 20 d.;

mokytojų ir darbuotojų darbo stebėjimo vizitas Austrijoje vyks nuo 2021 m. rugsėjo 24 d. iki spalio 1 d.

Kitos projekto paraiškoje numatytos veiklos vyks 2022 m. kovo-birželio mėnesiais.

Rengdami paraišką, vykdydami projekte numatytas veiklas, bandome realizuoti centro mokytojų ir mokinių svajones apie tobulą mokyklą, pasiruošimą fantastiškai karjerai, todėl manome, kad viskas pasiseks, visos kliūtys bus įveiktos.


Projekt Nr. 2021-1-LT01-KA122-VET-000016206
„The professional future with “Erasmus+”“

Zusammenfassung Svencionys 21
Jūs taip pat gali sudominti
Švenčionių profesinio rengimo centro ERASMUS+ projekto Italijos Respublikoje mokinių ir mokytojų stažuotė
Naujienos

Švenčionių profesinio rengimo centro ERASMUS+ projekto Italijos Respublikoje mokinių ir mokytojų stažuotė

Newservice societa coperativa sociale yra Švenčionių profesinio rengimo centro partnerė įgyvendinant ERASMUS+ projektą. Projekto tikslas – stiprinti mokinių, mokytojų, darbuotojų profesinius ir bendruosius gebėjimus (ypač kalbų mokymąsi) ir centro gebėjimą vykdyti kokybiškus mobilumo projektus bei megzti kokybišką partnerystę. Šis partneris Italijoje yra naujas. Mūsų grupė: mokinės virėja Lolita Nasevičiūtė, padavėja-barmenė Renata Nasevičienė, dvi socialinio darbuotojo padėjėjos Olga Bukina, Larisa Čalkinienė ir lydintis mokytojas Romualdas Astrauka, dvi profesijos mokytojos Danutė Kavaliukaitė, Loreta Kazakevičienė bei centro direktorė Milda Gustienė – Vilniškė, vykome pirmą kartą. Mokinių stažuotės laikotarpis 04-28 – 05-27, mokytojų – 04-28 – 05-05 d.

Skaityti daugiau »
Atvirų durų diena Švenčionių profesinio rengimo centre
Naujienos

Atvirų durų diena Švenčionių profesinio rengimo centre

2022 m. gegužės 11 dieną, Švenčionių profesinio rengimo centre vyko atvirų durų dienos renginys. Į šį renginį buvo atvykę mokiniai su mokytojomis iš Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo, Ignalinos Česlovo Kudabos ir Pabradės „Žeimenos“ gimnazijų. Taip pat dalyvavo ir Švenčionių PRC devintokai bei dešimtokai.

Skaityti daugiau »