Švenčionių profesinio rengimo centras Rudens kermošiuje
Švenčionių profesinio rengimo centro bendruomenė rugsėjo 24 dieną dalyvavo Rudens kermošiuje „In rubežiaus“, Švenčionių miesto parke.
Facebook

Švenčionių profesinio rengimo centras Rudens kermošiuje

Jau nuo ryto kartu su Sarių, Strūnaičio ir Cirkliškio seniūnijomis įkūrėme bendrą kiemelį. Jį išpuošti padėjo mokytoja Ilona Beresnevičiūtė, strategiškai išdėstyti veiklas – Ilona Dicevičienė, o visus kiemelin maloniai kvietė užeiti ŠPRC direktorė Milda Gustienė-Vilniškė. Norintieji galėjo išmėginti socialinio darbuotojo padėjėjo specialybės mokytojų Jolitos Masevičienės, Loretos Kazakevičienės, Rimos Rakitienės paruoštus testus-užduotis, arba pabandyti kniedyti, lankstyti skardas kartu su automobilių kėbulo remontininko specialybės mokiniais ir mokytoju Antanu Veikučiu. Apdailininkų specialybės mokytojos Valerija Radziulienė, Janina Pauliukevičienė pasakojo kaip tinkuoti namų sienas, o miško darbininko specialybės mokytojo Karolio Mikšto prižiūrimos dailiosios lyties atstovės, mokinės Gabrielė ir Valerija, siūlė paimti į rankas benzino pjūklus ar išmėginti elektrinius medienos pjovimo pjūklus.

Šių metų Rudens kermošiaus tema „In rubežiaus“ byloja apie tai, kad rajone vyrauja daugiakultūriškumas. Todėl bendru sutarimu ir mūsų kiemelyje buvo pasirinkta šiems metams opi, ukrainiečių tema. Ši tema pasirinkta dar ir todėl, jog Švenčionių profesinio rengimo centro bendrabutyje šiuo metu gyvena 37 ukrainiečiai, daugiausiai moterys ir vaikai.  Ukrainietės moterys sutiko visus pamokinti virti tikrus „varienikus“ – ukrainietiškus virtinius su varške ir virtomis bulvėmis. Joms padėjo Švenčionių PRC virėjų ir padavėjų-barmenų profesijos mokytojos Danutė Aučynienė ir Danutė Kazlauskienė bei mokinės, kurios ne tik gamino, bet ir virė virtinius, vaišino kiemelio lankytojus ir svečius. Visas kiemelis kunkuliavo gardžiuose kvapuose ir tešlos minkytojų bei virtinių ragautojų tikrai netrūko.

Netrūko ir dainų, kurias ukrainiečių kalba atliko penkios ukrainietės merginos kartu su neformaliojo švietimo organizatore Milda Petkevičiene-Dečkuviene. Kai kurioms dainoms pritarė Strūnaičio kapela “Perkūnėlis”. Kapela taip pat pagrojo smagių polkų ir kitokių kūrinių. Kiemelis knibždėte knibždėjo žmonių, visi bendravo, šurmuliavo ir vyravo pakili nuotaika. Daug gražių kadrų iš renginio prigaudė neformaliojo švietimo organizatorė Danutė Kavaliukaitė.

Milda Petkevičienė-Dečkuvienė,

Danutė Kavaliukaitė, neformaliojo švietimo organizatorės

Jūs taip pat gali sudominti
Susitikimas su buvusiu mokyklos absolventu Aleksandru Pupkevičiumi
Naujienos

Susitikimas su buvusiu mokyklos absolventu Aleksandru Pupkevičiumi

Lapkričio 10 dieną tikslinė Švenčionių profesinio rengimo centro mokinių grupė vyko į Adutiškio miestelį Švenčionių rajono savivaldybėje, 28 km į rytus nuo Švenčionių, prie kelio Švenčionys – Pastovys, prie pat Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija. Šiame miestelyje gyvena ir darbuojasi stambų bitininkystės ūkį sukūręs buvęs mokyklos absolventas Aleksandras Pupkevičius su savo šeima.

Skaityti daugiau »