Turime klasę po saule
Svajonė įrengti lauko klasę jau senokai kirbėjo mokinių mintyse. Ir kaip tik metų pradžioje, pavasarį, atsirado galimybė įgyvendinti šį sumanymą. Buvo sukurta darbo grupė, pradėtos svarstyti įvairios idėjos ir pasiūlymai. Švenčionių rajono savivaldybė paskelbė nevyriausybinių organizacijų projektų finansavimo savivaldybės biudžeto lėšomis konkursą. Švenčionių profesinio rengimo centro mokinių bendrija „Viltis“ nusprendė dalyvauti šiame konkurse.
Facebook

Turime klasę po saule

Patraukli, estetiška, patogi lauko klasė – tai noras turėti galimybę kartais pakeisti mokymosi erdvę ir mokytis ar vykdyti kitas edukacines veiklas įvairesnėje aplinkoje: kitaip sakant – po saule. Juolab, kad šiai idėjai įgyvendinti šalia savo mokyklos yra tinkama ir gamtai  draugiška vieta.  Kad ši lauke įkurta erdvė būtų funkcionali, atvira ir dinamiška, reikėjo įsigyti tinkamų kėdžių. Dalyvavimas minėtame projekte kaip tik ir išsprendė šį klausimą. Buvo numatyta, kad šioje aplinkoje galėtų vykti įvairios veiklos t.y pamokos ir praktiniai užsiėmimai, vakariniai renginai, susitikimai su kitų organizacijų atstovais, bendruomenės renginiai. Cirkliškio seniūnija ir profesinio rengimo centras sutiko bendradarbiauti ir tapo mūsų partneriais. Įgyvendinami šį projektą dirbome visi kartu, padėdami vieni kitiems.

Projektas startavo rugpjūčio 15 d. ir baigėsi lapkričio 30 d. Projekto tikslas – įsigyti 50 kėdžių su atlenkiamais staleliais. „Vilties” bendrijos paraiška buvo įvertinta ir patenkinta. Kėdėms įsigyti savivaldybė skyrė 1500 eurų.  Švenčionių profesinio rengimo centras įrengė lauko terasą su stogine ir grindų danga, sutvarkė aplinką.

Kėdes įsigijome. Liko tik baigti įrengti lauko klasės erdvę, sustatyti naujas kėdes ir pakviesti visus į pirmą renginį – susitikimą, konferenciją, seminarą ar  koncertą. Šis projektas sutelkė mus kaip bendruomenę, leido realiai  pamatyti kokios prasmingos mūsų idėjos ir kiek stiprūs esame mes patys.

Bendrijos “Viltis” nariai

Jūs taip pat gali sudominti
Švenčionių profesinio rengimo centro ERASMUS+ projekto Italijos Respublikoje mokinių ir mokytojų stažuotė
Naujienos

Švenčionių profesinio rengimo centro ERASMUS+ projekto Italijos Respublikoje mokinių ir mokytojų stažuotė

Newservice societa coperativa sociale yra Švenčionių profesinio rengimo centro partnerė įgyvendinant ERASMUS+ projektą. Projekto tikslas – stiprinti mokinių, mokytojų, darbuotojų profesinius ir bendruosius gebėjimus (ypač kalbų mokymąsi) ir centro gebėjimą vykdyti kokybiškus mobilumo projektus bei megzti kokybišką partnerystę. Šis partneris Italijoje yra naujas. Mūsų grupė: mokinės virėja Lolita Nasevičiūtė, padavėja-barmenė Renata Nasevičienė, dvi socialinio darbuotojo padėjėjos Olga Bukina, Larisa Čalkinienė ir lydintis mokytojas Romualdas Astrauka, dvi profesijos mokytojos Danutė Kavaliukaitė, Loreta Kazakevičienė bei centro direktorė Milda Gustienė – Vilniškė, vykome pirmą kartą. Mokinių stažuotės laikotarpis 04-28 – 05-27, mokytojų – 04-28 – 05-05 d.

Skaityti daugiau »
Atvirų durų diena Švenčionių profesinio rengimo centre
Naujienos

Atvirų durų diena Švenčionių profesinio rengimo centre

2022 m. gegužės 11 dieną, Švenčionių profesinio rengimo centre vyko atvirų durų dienos renginys. Į šį renginį buvo atvykę mokiniai su mokytojomis iš Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo, Ignalinos Česlovo Kudabos ir Pabradės „Žeimenos“ gimnazijų. Taip pat dalyvavo ir Švenčionių PRC devintokai bei dešimtokai.

Skaityti daugiau »